Jak ušetřit za plyn?

 • 1. vyplňte formulář

  Zadejte hodnoty do formuláře - vyplnění zabere pár minut, ušetřit můžete mnoho.

 • 2. porovnejte nabídky a vyberte tu nejvýhodnější

  Snadné porovnání dodavatelů plynu na trhu a jejich nabídek.

 • 3. uzavřete novou smlouvu

  Změna dodavatele není nic složitého a může jí provést každý.

 • 4. šetřete peníze

  Za plyn šetříte ihned. Připojení se nemění, pouze dodavatel.

 
 

Porovnání cen plynu

Nehodláte už platit drahý plyn? Víme jak vybrat nejlevnějšího dodavatele!

Před časem byl český trh s energiemi liberalizován, takže je právem každého občana si zvolit vlastního dodavatele zemního plynu. V současné době je už v Česku distributorů celkem přes 30 a není jednoduché se v jejich nabídkách vyznat. Navíc se značně liší i podle regionu.

Jak ale vybrat toho nejlepšího, kolik stojí plyn a kdo je opravdu nejlevnější dodavatel plynu? Stačí když zdarma využijete naší služby kalkulačka ceny plynu. Během chvilky tak zjistíte, kdo vám poskytne nejlevnější plyn. Když do online kalkulace zadáte váš kraj či region, vaší spotřebu a kontaktní údaje, tak se okamžitě objeví tabulka srovnání cen plynu.

Vy sami poté můžete za pomoci jednoduchého porovnání cen plynu od jednotlivých dodavatelů zvolit toho nejvýhodnějšího. Pokud budete pevně rozhodnutí, tak kliknete na políčko Mám zájem a na základě toho vás poté kontaktuje operátor, jenž vám sdělí další postup. Změna dodavatele je tak opravdu velmi jednoduchá pro každého a není omezena ani lokalitou či dostupností oblasti.

Dodavatelé energie se odlišují přístupem a službami

Jednotliví dodavatelé energie se kromě ceny liší i v pár dalších věcech. Menší distributoři se vám budou věnovat mnohem více a ochotněji než ve velké společnosti, kde jste jen jedním z mnoha stovek tisíc zákazníků. Většina dodavatelů energií zároveň poskytuje svým odběratelům, ať už firmám nebo maloodběratelům a domácnostem i technické poradenství, které pomůže optimalizovat odběr plynu.

Některé společnosti se podílejí na výrobě a distribuci energie z obnovitelných zdrojů - fotovoltaika, kogenerační jednotky. To sice platí více u elektřiny, ale i to signalizuje jaký má firma postoj k ekologii a obnově udržitelného rozvoje planety. Lídrem v tomto přístupu je například společnost ST Energy, ale i některé další.

Další společnosti se liší v zaměření na zdroje zemního plynu, některé nakupují hlavně v Rusku a na východě, některé prohlašují, že nakupují hlavně na západě (například Plynule.cz), ale většina dodavatelů plynu pracuje s více zdroji plynu.

Kvalita plynu i trubky zůstanou jako dosud

Nemusíte se přitom v žádném případě obávat, že nižší cena plynu znamená i nižší kvalitu. Dodávka zemního plynu do domácností je totiž garantována státem a všichni poskytovatelé proto musí splňovat přísná kritéria. Naproti tomu cena nemusí být shodná jako kvalita plynu a někdy se liší i o desítky procent.

Obávat se změny dodavatele plynu nemusí ani ten, kdo si myslí, že bude muset připojovat nové potrubí a bojí se, že kolem toho bude spousta starostí. Nic takového se nestane, protože změna dodavatele je pouze virtuální - domů vám poteče stále stejný plyn, jen vás to bude stát méně a na faktuře najdete jméno jiné společnosti.

Vyplňte zde formulář pro porovnání cen plynu 2012 a zjistěte si, kolik můžete ušetřit ve vaší domácnosti ročně za plyn.

Šetřit lze i na elektřině

Ušetřit je také možné na elektrické energii, stačí si udělat rychlé porovnání cen elektřiny pro váš kraj.

 

Názory uživatelů

Názor pana Šedivého na změnu dodavatele plynu

Josef Šedivý

Pro náš nový dům jsem hledal nejlevnějšího dodavatele plynu. Díky srovnání jsem zjistil, že rozdíly jsou obrovské. Vybral jsem nejlevnějšího dodavatele plynu a jsem spokojený.