Jak ušetřit za plyn?

 • 1. vyplňte formulář

  Zadejte hodnoty do formuláře - vyplnění zabere pár minut, ušetřit můžete mnoho.

 • 2. porovnejte nabídky a vyberte tu nejvýhodnější

  Snadné porovnání dodavatelů plynu na trhu a jejich nabídek.

 • 3. uzavřete novou smlouvu

  Změna dodavatele není nic složitého a může jí provést každý.

 • 4. šetřete peníze

  Za plyn šetříte ihned. Připojení se nemění, pouze dodavatel.

 
 

Změna dodavatele plynu

Srovnání nabídek

Prvním krokem ke změně dodavatele zemního plynu by mělo být srovnání nabídek od všech dostupných dodavatelů. Učinit tak můžete prostřednictvím jednoduchého on-line formuláře, který vám pomůže zjistit, který dodavatel ve vašem regionu by pro vás byl tím nejvýhodnějším.

Různé kalkulačky a formuláře můžete najít na webech jednotlivých dodavatelů. Na stejném místě najdete obvykle také informace o možných vstupních slevách a bonusech, které můžete při uzavření nové smlouvy získat, v každém případě zde najdete alespoň stručný ceník pro základní orientaci. Konkrétní čísla a podmínky přesně na míru svým potřebám získáte tak, že daného dodavatele kontaktujete způsobem, který vám nejlépe vyhovuje (telefonicky, elektronicky nebo osobně).

Podpis smlouvy

Jestliže budete mít k dispozici dostatek informací, na jejichž základě si vyberete svého nového dodavatele zemního plynu, je třeba jej opět kontaktovat, tentokrát již za účelem podpisu smlouvy. Další postup se u jednotlivých společností mírně liší – někde budete na základě vyplnění formuláře na internetu kontaktování pracovníkem společnosti, další společnosti rozesílají smlouvy připravené k podpisu poštou, jinde je možné smlouvu vyplněnou na internetu rovnou vytisknout a odeslat. V případě, že by se ve smlouvě objevily nepřesnosti nebo by smlouva nebyla vyplněna dostatečně, pracovníci společnosti vás kontaktují a údaje společně doplníte či opravíte. Před podpisem si celou smlouvu znovu pročtěte a podepište také plnou moc a výpověď. O vypovězení smlouvy s původním dodavatelem plynu se tak již vaším jménem postará dodavatel nový.

Jak změna dodavatele plynu probíhá

Nový dodavatel plynu po podpisu smlouvy se zákazníkem doručí stávajícímu dodavateli výpověď smlouvy. Ode dne, kdy tak učiní, začíná běžet tříměsíční výpovědní lhůta. Na jejím konci obdrží zákazník posledního fakturu od stávajícího dodavatele a následujícím měsícem začíná odebírat plyn od dodavatele nového. Celý proces změny dodavatele se tak uzavře, aniž by došlo k fyzické výměně plynoměru – jedná se pouze o několik administrativních úkonů.

spočítat cenu pro můj region  

Dodavatelé plynu

 

Názory uživatelů

Názor pana Dvořáka na změnu dodavatele plynu

Aleš Dvořák

O možnosti změnit dodavatele plynu jsem do nedávna vůbec nevěděl, manželka mě upozornila na článek v novinách a já se začal o zajímat o ceny plynu u jednotlivých dodavatelů. Srovnal jsem nabídky a rozhodl se pro změnu - ročně ušetříme tisíce korun.